O noszeniu słów kilka 🙂
W świecie, w którym młodzi rodzice są zasypywani ilością gadżetów „niezbędnych” w rodzicielstwie; bywa że zapomina się o tym co naturalne, piękne i jednocześnie niezwykle proste. Jednym z takich elementów, bez ktorych trudno mi wyobrazić sobie bycie rodzicem jest bliskość, noszenie, przytulanie; po prostu bycie blisko dziecka i jego potrzeb. Noszenie to naturalna potrzeba wspólna wszystkich dzieci na całym świecie. Dzieci będące blisko swoich rodziców wkraczają w nasz świat dużo łagodniej, spokojnej. Są ufne, czują się ważne i kochane.
Istnieją takie sytuacje, etapy życia dziecka kiedy tego noszenia jest więcej. Noszenie i bycie blisko rodzicka jest lekarstwem na wszystkie dziecięce kolki, ząbkowania, lęki separacyjne, skoki rozwojowe i inne smutki.
Nie raz w tym noszeniu marzą się nam, Rodzicom, drugie ręce, które pomogły by w opiece nad dzieckiem w codziennym życiu. Te „drugie ręce ” to chusta do noszenia dzieci. Taki prosty kawałek bawełnianego materiału utkanego po to, by uwolnić nasze ręce, dać ulgę naszym plecom, a przede wszystkim zaspokoić potrzebę bliskości naszego dziecka. Zamotane w chustę dziecko zazwyczaj po chwili zasypia uspokojone ciepłem i bliskością rodzica.
Chusta pomaga nie tylko przy maluszkach. To idealne rozwiązanie na spacery po górach, plaży i we wszystkie te miejsca, w które trudno dotrzeć pchając dziecięcy wózek. Zamotane dziecko na plecach z radością poznaje świat z perspektywy dorosłego i wciąż czuje się bezpiecznie.
Jak okiełznać 5 metrów materiału i zawiązać swoje dziecko? Możliwości jest kilka. Można skorzystać z dołączonej do chusty instrukcji lub filmiku, a można też spotkać się ze mną – doradczynią noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. W trakcie naszego spotkania nauczę Was jak prawidłowo zawiązać chustę, na co zwrócić uwagę, co jest szczególnie ważne i istotne. Podczas takiego spotkania nie musisz mieć swojej chusty. W ramach konsultacji wypożyczam i udostępniam chusty, które mają różne długości, kolory, sploty, składy i wprowadzam Was w świat chust i nosideł.
Jeśli chcesz nauczyć się nosić dziecko chuście, lub nosisz, ale Wam nie wychodzi albo chcesz nauczyć się nowego wiązania zapraszam do kontaktu.
Chusta do noszenia pojawiła się w moim życiu prawie 13lat temu, kiedy zostałam mamą po raz pierwszy i tak została nosząc kolejne dzieci i stała się wielką pomocą w codzienności. Mogę śmiało powiedzieć że chustonoszenie to część mojego życia, bez której nie wyobrażam sobie rodzicielstwa. Na indywidualnych i grupowych warsztatach dzielę się z Wami wiedzą i doświadczeniem o noszeniu dzieci, bliskości, prawidłowej pielęgnacji dzieci i tym wszystkim co łączy się z rodzicielstwem.
Zatem do zobaczenia!
Maria Mrugała
Akredytowany Doradca Noszenia Dzieci Akademii Noszenia Dzieci
Nr tel 695 605 600
m.mrugala@interia.eu„>m.mrugala@interia.eu